HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Allah’ın izniyle 1 tüm Sakaryalılar ile el ele vereceğiz ve 1 nisan sabahı yeni bir Sakarya’ya, yeni bir Türkiye’ye uyanacağız” diye konuştu.

Büyük izdiham

Sakarya’da İYİ Parti Lideri Meral Akşener izdihamı yaşandı. Yoğun ilgi altında Çark Caddesi’nde esnaf ve vatandaş ile bir araya gelen Meral Akşener, programında olmamasına rağmen, yoğun istek üzerinde miting yaptı ve Sakaryalılara seslendi. İYİ Parti Lideri Akşener’in programına, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip de katıldı. İYİ Parti Lideri Akşener, Uzm. Dr. Kolip’e, Sakarya’nın en önemli sorunlarını da sordu.

 

Şehrin anahtarını size vereceğiz

Akşener’den önce seçim otobüsünün üstünden Sakaryalılara seslenen İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sayın Genel Başkanım Sakarya’ya hol geldiniz. Sakarya halkının önünde size hep birlikte söz veriyoruz. 31 Mart akşamı bu şehrin anahtarını size teslim edeceğiz.” Diye konuştu.

 

Yeni bir Sakarya

“Sakarya’nın iyi ve cesur yürekli insanları hepiniz hoş geldiniz.” Diyen Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir, ne yıldızlar gibi parlayıp sönmektir. Bunun için ölüme bir atışıl gerekir. Atıldıktan sonra bir daha dönmemektir. Allah’ın izniyle halkımız ile el ele vereceğiz, 1 Nisan sabahında birlik ve beraberliğin olduğu, huzur ve barışın olduğu ve gençlerin geleceğe umutla baktığı yeni bir Sakarya’ya, yeni bir Türkiye’ye uyanacağız.” Dedi.

 

Dr. Kolip, benim kardeşimdir

Daha sonra otobüsün üstünden Sakaryalılara hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Dr. Cihan benim kardeşimdir. Sakarya’nın en önemli sorunu nedir diye sordum. Bana depremde 200 bine yakın insanımızın hayatı tehlikede dedi. Bu konunun bundan sonra ben de takipçisi olacağım. Adaylarımızı önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.


28.03.2019