HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, 1 Nisan’da Sakarya’nın bambaşka bir güne uyanacağını ifade ederek, “31 Mart’ta, Sakarya’nın makus talihini hep birlikte değiştireceğiz. Ve inşallah 1 Nisan’da, insanların tekrar birbirine kardeşçe ve dostça sarılacağı, gençlerimizin geleceğe umutla bakabilecekleri bir güne uyanacağız.” diye konuştu.

Seçimi kazanacağız

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Millet ittifakı CHP Sapanca Belediye Başkan adayı Cengiz Çiçek ve Meclis üyeleri aday tanıtım toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Uzm. Dr. Cihan Kolip, 31 Mart seçimlerini kazanacaklarını ifade ederek, “Sakarya, komada olan bir şehir. 25 yıldır aynı yönetim anlayışı nedeniyle tüm fonksiyonlarını yitirmiş. Aynı yönetim anlayışındaki yöneticiler, 25 yıldır Sakarya’ya hak ettiği hizmeti üretmemiş. Bunun için Sakarya’nın en büyük probleminin, yönetim anlayışı olduğunu söylüyoruz. Sakaryalılar da artık bu durumu değiştirmeye karar verdi. 31 Mart’ta seçimi kazanacağız. Sakaryalılar seçimi kazanacak. Çünkü bu şehri biz, Sakaryalılar ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kendilerine oy isteyemiyorlar

Uzm. Dr. Cihan Kolip, akşam saatlerinde ise İkizce Osmaniye ve Büyük Hataplı Mahallelerini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’da belediye başkan adaylarının kendilerine oy isteyemediklerini belirterek, “Hatıra-gönüle oy istiyorlar. Bu dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiş bir olay. Yerel seçimde Cumhurbaşkanı’na oy istiyorlar. Sanki Cumhurbaşkanı seçimden sonra gelip Sakarya Büyükşehir, Sapanca, Arifiye, Hendek, Karasu, Kaynarca Belediye başkanlığı koltuğuna oturacak. Bu makamı bu kadar küçültmeye yerel siyasetçilerin hakkı yok. Bir kere kendine oy isteyen Belediye Başkan adayına rastladınız mı?” diye konuştu.

Hatır-gönül devri bitecek, hizmet devri başlayacak

Sakaryalıların, 25 senedir, liyakatsiz kadroların yetersiz hizmetlerine, hatıra ve gönüle binaen katlanmak zorunda kaldıklarını ve oylarını bu yüzden verdiklerini belirten Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Ama bu sefer iş çok değişti. Çünkü Sakarya, diğer şehirlerin onlarca yıl gerisinde kaldı. Kimse hatıra-gönüle binaen bu liyakatsiz kadrolara katlanmak zorunda değil. Sakarya’da hatıra-gönüle oy verme devri bitecek. Sakarya’da liyakatli kadrolar göreve gelecek. Hizmet üretecek kadrolar yönetime gelecek. 31 Mart’ta, Sakarya’nın makus talihini hep birlikte değiştireceğiz. Ve inşallah 1 Nisan’da, insanların tekrar birbirine kardeşçe ve dostça sarılacağı, gençlerimizin geleceğe umutla bakabilecekleri bir güne uyanacağız.” Şeklinde konuştu.


21.03.2019