HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın en ciddi sorunlarının başında sağlık sorunları geldiğini belirterek, “Halen yüzlerce hastayı başka şehirlere sevk etmek zorunda kalıyoruz. Sağlıktaki sorunlarımız çok büyük.” Diye konuştu. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Sakarya Tabip Odası’nı ziyaret eden Uzm. Dr. Kolip, bugün doğumevinde bayan doktora yapılan saldırıyı da kınadı.

Tabip Odası’nı ziyaret

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte, Sakarya Tabip Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gedikli ve Yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Uzm. Dr. Cihan Kolip, ziyaret sırasında Tabip Odası nezdinde, tüm meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Saldırıya kınama

Türkiye’de 2018 yılı içerisinde meslektaşlarına 12 bine yakın saldırının yaşandığını ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Dolayısıyla Tıp Bayramını da buruk kutluyoruz. Meslektaşlarımızın ne kadar büyük zorluklar içerisinde görevlerini yapmaya gayret gösterdiklerini, bunu da yaşayan biri olarak çok net şekilde görüyorum. Ayrıca Doğumevi hastanesinde doktor arkadaşımıza, üstelik Tıp Bayramı’nda yapılan saldırıyı da kınıyorum” diye konuştu.

Polikliniği taşıyıp, büyüteceğiz

Ziyaret sırasında Sakarya’nın sağlık sorunlarına da değinen Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sakarya’nın sorunlarını sıraya dizsek, ilk sıralarda sağlık gelir. Her geçen sene sorunlarımız azalacağına, tam tersi çoğalıyor. Bugün bir çok hastamızı başka şehirlere sevk etmek zorunda kalıyoruz. Seçimi kazanmamız durumunda Büyükşehir Beledimizin polikliniklerini taşıyacağız. İçeriğini de geliştirerek, daha modern bir binada hizmet vermesini sağlayacağız. Koruyucu sağlık hizmetleri ile ilgili de projelerimiz olacak. Sağlık sorunlarımızın çözümü için mücadele edeceğiz” dedi.


16.03.2019