HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Beşköprü Spor Kulübünü ziyareti sırasında, bölgeye spor ve gençlik merkezi yapma sözü verdi.

Kulübe ziyaret

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Beşköprü Mahallesi’nde, Beşköprü Spor Kulübü Başkanı Kenan Akçay ve yöneticileri ile kalabalık mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıya, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan da katıldı.

‘Spor tesisi istiyoruz’

Toplantıda konuşan Beşköprü Spor Kulübü Başkanı Kenan Akçay, amaçlarının 13 bin nüfuslu mahallelerinde, sağlıklı nesiller yetiştirebilmek adına bir spor kulübü kurduklarını anlatarak, “Yakında futbol okulu faaliyetlerimize bağlayacağız ve altyapı hamlemizin ilk basamağını oluşturacağız. Kulüp olarak siyasetçilerden maddi bir beklentimiz yok. Sadece spor tesisi konusunda kendilerinden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Gençlerimiz sıkıntıda

Toplantıda konuşan İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip ise Başkan Akçay ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, “Ülkemizin bugünkü şartlarında maalesef gençlerimize iyi bir gelecek sunulamamaktadır. Bu konuda bir nebze de olsa yaptığınız girişimler umut vericidir.” Dedi.

Mahallelerimizin en büyük sorunları

Sakarya’daki mahallelerin en büyük sorunlarından birinin spor tesisi ve sosyal alan eksikliği olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Ülkemizin en borçlu belediyeleri arasında Sakarya Büyükşehir belediyesi 3. borçlu belediye olmasına rağmen, bu eksiklikler giderilememiştir. Sizlerin desteği ile bu göreve seçilirsem, ilk yapacağımız iş belediyelerdeki israfı engellemek olacaktır. Bu şekilde gençlerime spor tesisleri, sosyal ve kültürel alanları oluşturacağız. Buradan da Beşköprü’ye sözüm olsun. İlk spor tesislerinden birini buraya yapacağız” diye konuştu


10.03.2019