HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’nın Karadeniz kenarını boydan boya değiştireceklerini ifade ederek, “Burada yapacağımız çalışmalar ile Sakarya’nın Karadeniz kenarını boydan boya, Türkiye’nin alternatif turizm merkezi olmasını sağlayacağız. Kaynarca’dan Karasu’ya kadar sahil bandında oteller, kongre merkezleri, çarşılar, kamp alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve daha bir çok turistik alanlar oluşturacağız” dedi.

Hayat pahalılığı

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Karasu’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Uzm. Dr. Ciha Kolip, Karasu pazarını gezerken, vatandaşlar fiyatların pahalılığından şikayet etti. Uzm. Dr. Cihan Kolip ise hayat pahalılığının büyük sorun olduğunu ifade ederek, Sakarya’nın mevcut potansiyellerini daha verimli değerlendirip, krizlerden daha az etkilenmenin mümkün olabileceğini anlattı.

1 numaralı alternatif olacağız

Kaynarca’dan başlayarak, Karasu ve Kocaali kıyı bandında özel bir projeleri olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Burasını ülkemizin alternatif turizm merkezi yapma hedefimiz var. Vizyon projelerimizden biri dediğimiz projemiz kapsamında, bu bölgeye oteller, kamp alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, marina, çarşılar, yöresel ürünler pazarları, kongre merkezi ve rekreasyon alanları yapacağız. Kısa süreli konaklamalar veya kongre turizmi konularında Türkiye’nin ilk tercihi olmak istiyoruz. Zamanla yabancı turistleri de ağırlama hedefindeyiz” dedi.

Bacasız sanayi

Turizmin bacasız sanayi olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sadece yaz aylarında değil, projemiz ile 12 ay boyunca yerli ve yabancı turistleri bu bölgeye çekmek istiyoruz. Kıyı bölgemizde hizmet sektörü ağırlıklı yatırımlarla, bölge insanımızın gelirlerini de ciddi oranda artırma hedefindeyiz. Kaynarca, Karasu ve Kocaali’nin geleceği çok güzel olacak” diye konuştu


08.03.2019