HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan  Kolip, yapacakları afet acil eylem planı ile Sakarya’nın afetlere hazır bir şehir olması için çalışacaklarını söyledi.

Ziyaretler

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, seçim çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Kolip, CHP Serdivan Belediye Başkan adayı Zafer Kazan’ın aday tanıtım toplantısına katıldıktan sonra, ASEM, Sosyete pazarı ve Arifiye pazarlarını gezdi. Vatandaş ve esnaf ile sohbet eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, vatandaşın en fazla hayat pahalılığı ve ekonomik krizden şikayet ettiğini belirtti. Vatandaşların sıkıntılarını anlatacak yerelde ve genelde muhatap bulamadıklarını söylemeleri üzerine Uzm. Dr Kolip, “Bizlere her zaman ulaşabileceksiniz. Hatta bizler direk olarak her hafta ilçelerimize giderek, halk günlerinde, derdi, sıkıntısı olan vatandaşlarımız ile buluşacağız. Sorunları, sıkıntıları Büyükşehir Belediyesi’ne iletememe devri kapanacak” diye konuştu.

Acil sorun bildirme sistemi

Bu konuyla ilgili olarak bilişim uzmanlarınca “Acil Sorun Bildirme Sistemi” hazırlığı yaptırdıklarını da ifade eden Uzm. Dr. Kolip, “Vatandaşlarımız nerede bir sorun gördüyse, nerede bir olumsuzluğa rastladıysa hemen fotoğrafını veya videosunu çekerek bizlere, kuracağımız bu basit ve etkili sistem ile ulaşabilecekler. Vatandaşlarımızdan alacağımız her görüntü, fotoğraf veya yazılı şikayetler, resmi dilekçe ile başvuru gibi işlem görerek takibi yapılacak. Örneğin, bir yolda bir çukur mu oluştu. Bizden önce vatandaşlarımız fark ederlerse hemen fotoğrafını çekip, konumu ile bizlere gönderecekler. Ekiplerimiz de anında müdahalede bulunacak. Teknolojiden, hizmetlerimizin her alanında etkin olarak faydalanacağız ve hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için kullanacağız” dedi.

Acil Eylem Planı

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, akşam saatlerinde UMKE’nin (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) Hendek Salmandede’de düzenlediği kampa da katıldı. Kendisi de UMKE’de eğitmen olan Uzm. Dr. Kolip, UMKE’nin en zor anlarda ve en kritik şartlarda hayat kurtarmada ne kadar önemli bir birim olduğunu anlattı. Uzun yıllardır gönüllü katılımla faaliyet gösteren UMKE’nin bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Uzm. Dr. Kolip, “Afet anında saniyelerle mücadele ediyoruz. Bu kadar kısa bir süre içerisinde insan hayatının kurtarmak için UMKE bünyesinde nasıl hizmete hazırsak, Büyükşehir Belediyesi olarak da afetlere hazırlık ve afet anında yapılacaklarla ilgili Afet Acil Eylem Planı hazırladık. Bu greve gelir gelmez kuracağımız ilk sistem olacaktır” diye konuştu.

Projeler hazır

Afet öncesi önleyici ve afet anında daha az kayıp verici ve afet sonrasında ise can kurtarmak için hazırladıkları projeler bütününü çok yakında Sakaryalılar ile paylaşacaklarını da ifade eden Uzm. Dr. Kolip, “Sakaryalıların can güvenlikleri her şeyden daha önemli. Çok ciddi önlemler alacağız. Afete hazırlıkla ilgili kalıcı adımlar atacağız. Bunu tüm Sakaryalılar ile birlikte karar verip uygulamaya sokacağız. Çünkü Başka bir Sakarya yok. Ve bir hemşehrimizin bile burnunun kanamasını istemiyoruz.” Şeklinde konuştu


17.02.2019