HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, projelerini açıklamadan önce Sakaryalıların fikirlerini soruyor. Sosyal medyada “Sakarya’yı birlikte yönetmek için İYİ Fikirlerinizi bekliyorum” adında bir kampanya başlatan Uzm. Dr. Kolip, sadece ilk gün yüzlerce proje teklifi, fikir ve destek mesajları aldı.

Sakaryalılara fikir ve projelerini soruyoruz

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sakarya’yı Sakaryalılarla birlikte yöneteceğiz” sözlerinin ardından projelerini açıklamadan önce ‘Sakaryalılara şehrin sorunları ve çözüm yolları ile ilgili fikirlerini’ soruyor. Uzm.Dr. Cihan Kolip, www.sakaryayaiyigelecek.com adlı internet sitesinden bununla ilgili olarak özel bir bölüm açarak, Sakaryalıların fikirlerini topluyor.

Yüzlerce fikir geliyor

Uzm.Dr. Cihan Kolip, Sosyal Medya üzerinden bu düşünceleri ile ilgili kampanya başlattıklarını belirterek “Sakarya için düşünmeye hazır 1 milyon beyin varken, her şeyi en iyi ben bilirim düşüncesinin ne kadar tehlikeli bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bizler daha ilk adımı atarken de Sakaryalıların düşüncelerinin ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştik. Bununla ilgili olarak 1 hafta boyunca fikir, talep, sorun ve çözüm önerilerini topluyoruz. Kampanyasının sadece ilk gününde yüzlerce ciddi fikir ve öneri geldi. Büyük çoğunluğu değerlendirilebilir gerçek ve somut öneriler. Kendi projelerimiz ile birlikte harmanlayıp, hemşehrilerimizin önüne çıkmak istiyoruz” dedi.

1 milyon kişiyle Sakarya’yı yöneteceğiz

Belediyenin atacağı her adımda Sakaryalıların görüş ve fikirlerini alacaklarını da ifade eden Uzm. Dr. Kolip, “Eğer siz çalışmalarına Sakaryalıların da fikirlerini katarsanız, sizin kadar onlar da bu çalışmalara sahiplenirler. Biz hep birlikte karar alıp, birlikte yönetip, yapılan işleri birlikte denetlemek istiyoruz. Hedefimiz 1 milyon kişiyle Sakarya’yı yönetmek. Yapacağımız her işte kent konseyleri, gençlik ve engelli meclisleri, muhtarlarımız, STK’larımız ve anketlerle vatandaşlarımızın görüşlerini alacağız. Bunu inşallah başaracağız ve Türkiye’ye örnek olacağız” diye konuştu


17.02.2019