HABERLER

İYİ Parti ve Güçbirliği Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’daki yerel yönetimlerin yönetim anlayışlarının artık değişmesi gerektiğini belirterek, “Sakarya insan gücü olarak çok zengin bir coğrafya. Dolayısıyla, proje üretirken ‘sadece ben bilirim’ anlayışını izlerseniz, en büyük zenginliğinden yararlanamamış olursunuz. İşte biz bu yönetim anlayışını değiştirerek işe başlayacağız” dedi.

Ziyaretler

İYİ Parti ve Güçbirliği Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, ziyaretlerine devam ediyor. Sakarya Ticaret Borsası’nı (STB) ziyaret eden Uzm. Dr. Kolip, STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’yı ziyaret etti. Uzm. Dr. Kolip, daha sonra Kuzey terminali esnafını da gezerek destek istedi.

Sakarya’nın en büyük zenginliği

Sakarya’nın en önemli zenginliklerinin başında çok kaliteli insan gücü geldiğini ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Öyle ki geçmişten günümüze Sakarya’dan Türkiye’de söz sahibi olan isimler çıkmıştır. Siyasetten, spor dünyasında, kültür sanattan, bürokratlarına, işadamlarına kadar Türkiye’ye damga vuran Sakaryalı yüzlerce hemşehrimiz var. Sakarya içinde de STK’lar başta olmak üzere şehrimizde çok kıymetli beyinlerimiz, insangücümüz var. Bu kadar zenginliğin içerisinde, şehir yönetimlerinde yoksunluk yaşayan başka da bir il var mı bilemiyorum” diye konuştu.

‘Şehrin vizyonu başkan veya birkaç bürokrata bırakılamaz’

Sakarya’nın geleceğini kurgulayan yerel yönetimlerin bu zenginlikten bugüne kadar yararlanamadıklarını ifade eden İYİ Parti ve Güçbirliği Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Şehrin vizyonu sadece başkana veya birkaç bürokratına bırakılamaz. Proje üretirken ‘sadece ben bilirim’ anlayışını izlerseniz, Sakarya’nın en büyük zenginliğinden yararlanmamış olursunuz. Bu yönetim anlayışı devam ettiği sürece de ‘Şehri birlikte yöneteceğiz’ şeklindeki söylemler de hep lafta kalmaya mahkumdur” dedi.

‘İyi fikirleri bekliyoruz’

Sakarya’nın vizyonunun ve geleceğinin, şehrin tüm dinamikleri ile birlikte belirlenmesi ve planlanmasının önemine işaret eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Bizim şehrimiz ile ilgili yapacağımız çok güzel projelerimiz var. Ama asla en iyisini biz biliyoruz iddiasında tabiî ki değiliz. En önem verdiğimiz konuların başında katılımcı yönetim geliyor. Daha ilk adımdan itibaren hemşehrilerimizin görüşlerini ve iyi fikirlerini beklediklerimizi söyledik. Bunun için kampanya internet sitelerimizden fikirleri almaya başladık. www.cihankolip.com ve www.sakaryayaiyigelecek.com’dan hemşehrilerimizin iyi fikirlerini bekliyoruz” diye konuştu.

 


03.02.2019