HABERLER

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Dr. Kolip’e daha ilk günlerden yoğun ilgi gösteriliyor.

Yoğun program

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip, protokol ziyaretlerini sürdürüyor. Dr. Kolip, önceki gün de Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile Sakarya Muhtarlar Federasyonunu ziyaret etti.

SESOB

SESOB ziyaretini İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte gerçekleştiren Dr. Kolip’i, Başkan Hasan Alişan ve oda başkanları ağırladı. Alişan, esnafın sıkıntılarını dile getirirken, Başkan adayı Kolip ise Sakarya’nın bir esnaf kendi kimliğinden geldiğini, yeniden bu kimliğine kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını, Esnaf Odaları Birliği ile ortak projelere hazır olduklarını söyledi.

Muhtarlar Federasyonu

Kolip ile Kılıçaslan’ın bir sonraki durakları ise Sakarya Muhtarlar Federasyonu oldu. Burada Başkan Erdal Erdem ve muhtarlarla bir araya gelen Kolip, şehrin yönetilmesinde muhtarların büyük önemi olduğunu söyledi. Dr. Kolip, “Bugüne kadar tüm siyasetçiler göreve gelmeden önce muhtarların öneminden ve göreve geldikten sonra onlarla birlikte ortak çalışacaklarından söz etmişler ama iş icraata gelince maalesef ki bunu eyleme geçirememişlerdir. Biz sözde değil, özde bir işbirliğinden bahsediyoruz” diye konuştu.

Dernekler

Dr. Kolip, fırsat buldukça kültür dernekleri ziyaretlerini de sürdürüyor. Önceki akşam Selahiye Gümüşhaneliler Derneğini ziyaret eden Dr. Kolip, kalabalık gruba hitap ederken, “Arkadaşlar vatandaşımızın umutsuzluğu, bıkkınlığı, hizmet yoksunluğu, adaletsizlikler karşısındaki mağduriyetleri ortada. Veriler ortada. Biz bu seçimi kazanacağız. Bunda zerre kadar bir şüphemiz yok. Şehrimizi hep birlikte yeniden inşa edeceğiz.” Diye konuştu.

EYT ve Sakaryaspor

Dr. Kolip hafta sonu ise önce EYT toplantısına katıldı. Kedisinin de bir EYT mağduru olduğunu ifade eden Kolip, kalabalığa seslendi. Fanatik bir şekilde futbol düşkünü olan Dr. Kolip daha sonra soluğu Sakaryaspor-Keçiörengücü maçında aldı. Amatör futbol oynayan ve sakatlığı nedeniyle futbolu bırakmak zorunda kalıncaya kadar önemli başarıları bulunan Dr. Koip, Başkan Ekşi ile mücadeleyi izlerken Sakaryaspor ile ilgili de istişarelerde bulundu.


24.01.2019